Projektekről - ötleteljünk!
A Magdolna negyedi Szomszédsági Tanács munkájának jelentős részét projektekben végzi. Egyik projekt (akció) követi a másikat, és egyre több fut majd párhuzamosan. Minden projektről itt adunk hírt először, megnyitjuk a dossziéját (egy neki szóló aloldal), és lépésről-lépésre beszámolunk a kibontakozásról.
Ezen az oldalon gyűjtjük a projekt ötleteket.. Alul lehet bárkinek beírni, és a jól megfogalmazott, realitással bíró ötleteket be is szerkesztjük az oldalba.
Önön is múlik! Várjuk, jelentkezzen ötleteivel, elképzeléseivel! Mint alant látható, itt nem csak tiltakozunk, hanem kidolgozzuk elképzeléseinket, egyeztetünk minél többekkel, és majd a végén "rávesszük" az illetékeseket, hogy meg is valósítsák. De Ön nélkül nem olyan lesz, mint amilyen Önnel együtt lenne!
Felmerült projek ötletek:
- 2010 Magdolna Kupa. Amatőr lakossági versenyek (sakk, dáma, szkander, csocsó, kispályás foci...) szervezése előbb társas/bérházak egymás ellen, majd 3 fős utcai válogatottak egymás ellen. Végén szponzoraink által biztosított kupa... (Azonnal elkezdhető program - Kulturális Tagozat)
- Lakosság a megújuló "Dologház tér"-ért. Tudjuk, hogy a Remizt le fogják bontani (mikor!?), és a helyén szabadidő (sport) központ lesz. Ez érdekel minket, érdekelnek a tervek, elképzelések, bele akarunk szólni abba, hogy mi lesz ott,, de a Dologház utca melletti park (!?) jövőjét már most befolyásolni akarjuk - mi, itt élő lakók. Fel kell majd szedni a síneket (villamos mehet a Salgótarjáni útra a 24-es megállón keresztül is), zárható burkolt kispályás foci/tenisz/kosár pályát szeretnénk, a Fiumei út felől sövényekkel, bokrokkal, fákkal lezárva. Ezek tervezését, utóbbiak telepítését már most akarjuk! (Tervezés és zöld terület elkezdése már idén, pályák kialakítása 2 éven belül - Közterületfejlesztési Munkacsoport)
- Átmenőforgalom csökkentést a Magdolna negyedbe! Szeretnénk először munkacsoporton belül elkészíteni egy koncepciót, amely egyrészt feltárja, hogy miért ilyen nagy negyedünk átmenő forgalma, és ezt hogyan lehetne csökkenteni. Már ebbe a fázisba szorosan bevonjuk lakótársainkat. Miután felmértük a jelenlegi állapotot, és igényeinket közösen megfogalmaztuk, keresünk szakmai hátteret (Közlekedésmérnöki Kar), amely segít szakmailag is kiérlelt koncepciót kidolgozni. Közben bevonjuk a szakhatóságokat is, és a végeredmény egy helyi lakosság által kezdeményezett, majd általunk is kontrollált átmenőforgalom-csökkentési program, amely eredményeként látványosan csökken negyedünk forgalmi leterheltsége. (A munkát már el is kezdtük, várjuk a bekapcsolódó lakótársakat. Még csak ötletelünk, és mérjük különböző helyeken az átmenő forgalmat, időnként meglepő eredményre is jutva - Közterületfejlesztési Munkacsoport)
- Lakossági kontrollt a tervezett parkolóóra-telepítésnek! Tavaly az Önkormányzat parkoló övezetté sorolta át negyedünket is, és nemsokára kezdik telepíteni az órákat. Legalább már ez utóbbihoz (ha a döntéshez nem is volt) lakossági beleszólást szeretnénk! Velünk egyeztetett koncepció kidolgozását arról, hogy hol, milyen típusú parkolóállások legyenek kialakítva, hány parkolóállásonként kell fát ültetni, stb... (Minél hamarább össze kell állni a csapatnak, hogy kidolgozzunk egy kezdetben saját koncepciót. Várható, hogy nagy lesz a lakossági tiltakozás az órák ellen. Hogyan viszonyuljunk ehhez a várható konfrontációhoz? Próbáljuk (kihasználva a lakosság várható tiltakozását) "megfúrni" a döntést, vagy inkább lakótársainkat igyekezzünk meggyőzni, hogy ezt már el kell fogadni, és hogy mi hozható ki ebben a helyzetben értelmes kompromisszumokkal? - Közterületfejlesztési Munkacsoport)
- Lakossági klubhálózat kiépítése. A helyi lakosság találkozási lehetőségeinek bővítése szükséges. Kis klubhelyiségekre van szükségünk, ahol egy-egy kisebb fórum, rendezvény megtartására lehetőségünk van. Vannak ilyen helyiségek, de ezek nem közismertek, és nem nyitottak a közvetlen ház lakóin túlra is. Ezeket fel kell mérni, félig kész ilyen helyiségeket támogatni kell elkészültükben, nem használt, ilyen célre alkalmas helyiségeket be kell vonni, és az önkormányzati fenntartású ingatlanok közül több ilyet is ki kell alakítani. Terepfelmérés, koncepció kidolgozása, közösségek megkeresése, tájékoztatása, szerződések kötése (működés biztosítása), önkormányzat bevonása... (A munkát ötleteléssel már elkezdtük... - Közterületfejlesztési Munkacsoport)
|